Jak odstranit nežádoucí pachy z humidoru?

Možná se vám již stalo, že jste otevřeli svůj humidor a ucítili výraznou až agresivní vůni, která může svojí intenzitou negativně ovlivnit i vůni doutníků. Taková situace může nastat například u nových humidorů, u kterých je vůně cedrového dřeva příliš silná. Také pokud Vaše doutníky napadne plíseň může být interiér humidoru cítit nelibými pachy. Jak humidor takových nežádoucích pachů zbavit? Zde je pár tipů jak na to:

Prostě vyvětrejte

Nejjednodušší způsob je humidor prostě vyvětrat. Nechte jej pár dní otevřený, okolní vzduch jej pěkně vyvětrá a zbaví nepříjemných pachů. Ještě lepší je nechat jej takto ve venkovním prostředí. Tento způsob je efektivní především v případě nových humidorů s příliš silnou vůní cedrového dřeva.

Do boje za pomocí chemie

Další osvědčený způsob je vytření interiéru humidoru. Použijte papírový ubousek namočený v roztoku isopropyl alkoholu nebo denaturovaného lihu. Po aplikaci potom humidor nechte vyvětrat a vyschnout, pachy by měly zmizet.

Jedná soda, nejen na pálení žáhy

Další trik spočívá v použití jedlé sody. Tu vložte do misky, kterou umístěte na dno humidoru. Pochopitelně před aplikací vyjměte všechny doutníky. Soda spolehlivě vytáhne všechny nežádoucí pachy z interiéru humidoru.

Whisky a brandy také pomáhají

Někteří kuřáci doutníků dokonce do svých humidorů čas od času aplikují pár kapek whisky, nebo brandy, aby se vůně těchto destilátů smísila s vůní doutníků. Za pomocí této nekonvenční metody lze také odstranit nepříjemné vůně z interiéru. Zkuste na dno položit malou misku s trochou whisky. Po aplikaci je nutné humidor vyvětrat.

Co takhle dát si brambory

Poslední a asi nejvíce neobvyklou metodou je použití brambor. Ty jednoduše nakrájíme na plátky, které uložíme na misku na dno humidoru. Pár dní potom necháme humidor zavřený, brambory by měly natáhnout nepříjemné pachy do sebe a humidor spolehlivě vyluxovat.

Tagged as: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.