Skladovat doutníky v originální krabici, nebo volně ?

Nejlepší místo, kde skladovat prémiové, vlhké doutníky je, jak mnoho milovníků doutníků jistě ví, humidor. Obvykle se jedná o domácí, stolní humidor nevelkých rozměrů, do kterého se vejdou kusové doutníky v počtu 10-30 kusů. Ne výjimečně se však i v domácnostech setkáme s většími humidory v podobě menších skříněk či vitrín, s takzvanými display humidory. Majitel takového humidoru potom často řeší otázku, zda doutníky skladovat volně, nebo v originální dřevěné krabici.

Skladování doutníků v originální krabice je velmi praktické a pokud to objem humidoru umožňuje, dá se tento způsob doporučit. Výhod takového skladování je hned několik. Doutníky jsou lépe chráněné, nedochází k míchání vůně s jinými doutníky, jsou také oddělené a prakticky roztříděné.

Zkušení milovníci doutníků nicméně doporučují pootevřít horní víko krabice tak aby se do interiéru dostal lépe vzduch a pronikla do něj vlhkost z vnitřního prostředí humidoru. Tento trik jednak zajistí dokonalé provlhčení i kusů uložených na dně krabice, a také minimalizuje riziko vzniku plísně, které se lépe daří v hermeticky uzavřených prostorách. Víko je dobré nechat pootevřené a do mezery vložit například malý klíček, sirky či jiný předmět.

Tagged as: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.