Dominikánské doutníky

Dominikánské doutníky

Doutníky z Dominikánské republiky patří již delší dobu k naprosté špičce v sortimentu prémiového kuřiva. Většina výrobců doutníků, kteří v Dominikánské republice působí, se může pyšnit skvělým technickým zpracováním a vysokou kvalitou svých doutníků. Ty nabízejí široké spektrum chutí a vůní, od jemných až po silné doutníky, které jsou vhodné spíše pro zkušené kuřáky.

Dominikánská republika zaujímá asi dvě třetiny rozlohy kabibského ostrova Hispaniola a na západě sousedí s Haity. Stejně jako na Kubě i zde má pěstování tabáku mnoholetou tradici, půda je zde bohatá na živiny, které jsou pro pěstování tabákových rostlin důležité. Už původní obyvatelé z kmene Taino se v minulosti hojně věnovali pěstování tabáku a vlastně tak položili základ k dnešnímu doutníkovému průmyslu.

I zde v Dominikánské republice najdeme řadu výrobců, kteří utekli před komunistickým režimem a znárodňováním doutníkového průmyslu z Kuby. Své zkušenosti z výroby doutníků přenesli do vlastního podnikání a dnes patří mezi ty nejúspěšnější v oboru. Dominikánská republika vyváží každoročně až 350 milionů doutníků do celého světa, oblasti jako Yaque Valley a Cibao River valley poskytují ideální podmínky pro pěstování premiových tabákových rostlin té nejvyšší kvality a dominikánské doutníky patří mezi ty nejlepší na trhu. Doutníky z Dominikánské republiky patří již delší dobu k naprosté špičce v sortimentu prémiového kuřiva. Většina výrobců doutníků, kteří v Dominikánské republice působí, se může pyšnit skvělým technickým zpracováním a vysokou kvalitou svých doutníků.

<
seznammřížka
Zobrazit:
Řadit podle:

Kouření zabíjí, přestaňte nyní
Jak přestat kouřit: www.koureni-zabiji.cz